Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, z koľkých častí približne je zložený klavír a tiež aj to, koľko percent ľudí, ktorí si kupujú vinylové platne, nevlastní gramofóny.

 

,,V štúdii vedci porovnávali spievanie v malom zbore s 20 až 80 ľuďmi a spev vo veľkom súbore, kde bolo vyše 200 spevákov a vplyv veľkosti týchto skupín na pocit spolunáležitosti a prah bolesti. Zistili, že účastníkom v obidvoch skupinách sa po spievaní zvýšil prah bolesti. Väčšia skupina navyše zažila výraznejšie zmeny v spoločenskej klíme než menšia skupina. Speváci si boli bližší. To naznačuje, že endorfíny, ktoré sa produkujú v speve, môžu rýchlo a efektívne spájať veľké skupiny ľudí.Hudba je tiež spojená s uvoľňovaním dopamínu, regulujúcim náladu a správanie a ktorý stojí za našim potešením z hudby. Ak k tomu pripočítame endorfíny, výsledkom je fakt, že hudba nás spája s ostatnými a vyvoláva dobrú náladu. Najmä, ak ju sami tvoríme.“

,,Štúdia zistila, že neexistuje žiadna závislosť medzi veľkosťou penisu a zvyškom tela. Je treba si uvedomiť, že penis, rovnako ako ďalšie „prídavné orgány“ ako sú uši, sú síce kódované geneticky, ale ich gény ležia inde než gény kódujúce telesnú výšku. Navyše genetické predpoklady nemusia mať hlavné slovo. Dôležitú úlohu hrajú napríklad hormóny, životný štýl a okolité prostredie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.