Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, z koľkých častí približne je zložený klavír a tiež aj to, koľko percent ľudí, ktorí si kupujú vinylové platne, nevlastní gramofóny.

 

,,Klavír je podobný mnohým ďalším nástrojom v tom, že je navrhnutý tak, aby vytváral nádherné zvuky, ktoré lahodia našim ušiam, buď vyniknú počas sólového vystúpenia, alebo sa spoja s inými melódiami v zhode. Tento hudobný nástroj je od svojho založenia základom hudobného umenia. Klavíry odvtedy prešli z hľadiska zložitosti a technických špecifikácií dlhú cestu, základný predpoklad však zostal nezmenený, nástroj, ktorý má autentickejší zvuk ako klavichord, ale zároveň umožňuje oveľa väčšiu kontrolu nad vplyvnými expresívnymi kúskami ako čembalo alebo varhany.“

,,Váš pes musí udržiavať nos čistý a vlhký, aby mohol efektívne fungovať a prijať všetky správy, ktoré každý pes získava prostredníctvom vysoko citlivého pachového systému.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.