V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, akí ľudia majú sklon k nadmernému pitiu alkoholu a tiež aj to, v akej aktivite vo vašom živote vám môže pomôcť pravidelné behanie.

 

,,Každý deň zomrie v Spojených štátoch 29 ľudí pri nehodách motorových vozidiel, ktoré spôsobili opití vodiči. Takže v prepočte to je jedno úmrtie každých 50 minút. Ďalšou zaujímavosťou je, že ročné náklady na nehody spojené s alkoholom predstavujú spolu viac ako 44 miliárd dolárov.“

,,Verte tomu alebo nie, ale beh by vás mohol v spálni naozaj povzbudiť. Nielen, že beh zlepšuje obraz vášho tela, a tým aj sebadôveru, máte tiež lepšiu hladinu energie. Okrem toho výskum endokrinnej spoločnosti zistil, že beh môže viesť k zvýšeniu testosterónu u mužov, ako aj k zníženiu počtu hypogonadizmu, stavu, ktorý môže viesť k erektilnej dysfunkcii a zníženiu libida. Strata brušného tuku behom môže tiež znamenať zvýšenie prietoku krvi do penisu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.