V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, akí ľudia majú sklon k nadmernému pitiu alkoholu a tiež aj to, v akej aktivite vo vašom živote vám môže pomôcť pravidelné behanie.

 

,,Štúdia, ktorá bola zverejnená v magazíne Journal of Sexual Medicine, skúmala viac ako 6 tisíc žien a mužov. Všetci boli členmi rôznych športových klubov (cyklistika, beh a plávanie). Pýtali sa ich na sexuálny život a frekvenciu cvičenia. Výsledok? U žien, ktoré behali v priemere štyri hodiny týždenne, sa pravdepodobnosť sexuálnej poruchy znížila až o 30 percent. U mužov, ktorí behali cca. 4,5 hodiny týždenne, bolo toto zníženie o 23 percent.“

,,Je to klišé, o ktorom sa hovorí už dlho. Genialita sa často spája s užívaním návykových látok. Iste si aj vy spomeniete na umelcov géniov, ktorí umreli príliš mladí kvôli svojim závislostiam, počnúc Jackom Kerouackom, až po Billieho Hollidaya. Za mýty je čiastočne zodpovedná veda. Niektoré výskumy totiž skutočne dokázali, že vyššia inteligencia súvisí s užívaním alkoholu a drog.Prečo to tak je? Jedna z hypotéz tvrdí, že nadpriemerne inteligentní jedinci sú otvorenejší novým skúsenostiam. Dôležitým faktorom pri experimentovaní s alkoholom a drogami však môže byť aj vyššie spomínaná osamelosť. V každom prípade, o spojitosti medzi genialitou a alkoholom sa hovorí vo vedeckých kruhoch skutočne veľa.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.