Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rokov má najstaršia kresba na svete a tiež aj to, o koľko percent znižujú kruhové objazdy riziko smrteľných nehôd.

 

,,Podľa Federálnej správy diaľnic si v roku 2018 nehody na križovatkách vyžiadali životy viac ako 10 000 účastníkov cestnej premávky, a preto mnohé miestne úrady v Gruzínsku a v celej krajine nahrádzajú tradičné značky zastavenia a dopravné signály kruhovými objazdmi. Automobily vchádzajúce do kruhového objazdu znižujú rýchlosť a jazdia rovnakým smerom ako iné vozidlá a štúdie naznačujú, že to môže znížiť počet smrteľných nehôd až o 90%.“

,,Kone si môžu pamätať výrazy tváre, ktoré vidia na ľudských tvárach, a reagovať inak, ak ste sa usmiali alebo zamračili, keď vás videli naposledy. Leanne Proops, ktorá je v súčasnosti na univerzite v Portsmouthe vo Veľkej Británii, a jej kolegovia z univerzity v Sussexe v roku 2016 ukázali, že kone reagujú inak na fotografie šťastných alebo nahnevaných ľudských tvárí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.