V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, kde je zakázané opustiť dom bez oblečenej spodnej bielizne a tiež aj to, koľko percent alkoholu môže obsahovať čerstvý chlieb.

 

,,Alkohol sa okrem vína, piva či liehovín vyskytuje v nízkych koncentráciách v celom zástupe bežných potravín a nápojov. Ide najmä o kvasené produkty, výrobky z kysnutého cesta či z ovocia.Potravinári totiž využívajú tradičné fermentačné procesy, ktorými dodávajú výrobkom odlišnú vôňu, chuť, farbu alebo nutričnú hodnotu. Napríklad pri toastovom chlebe aplikujú alkohol na povrch pečiva, aby predĺžili jeho trvanlivosť.Nealkoholické pivá obsahujú 0,5 percenta alkoholu, napriek tomu sa jeho prítomnosť v dychu nepreukáže.“

,,Z Číny sa stal fajčiarsky raj. Okrem toho, že je najväčším výrobcom cigariet, je aj ich najväčším spotrebiteľom. V Číne vyfajčí vyše 22 cigariet denne viac ako 300 miliónov ľudí. S týmito dvoma číslami prirodzene súvisí aj počet úmrtí.Podľa štúdie publikovanej v medicínskom časopise Lancet zomrie na fajčenie v najľudnatejšej krajine sveta stále viac ľudí. Kým v roku 2010 v Číne ročne zomrel na fajčenie jeden milión ľudí, do roku 2030 by sa mal tento počet zdvojnásobiť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.