A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ako dlho trvala prvá demokracia na svete a tiež aj to, koľko rôznych druhov netopierov existuje na Zemi.

 

,,Na svete žije viac ako 1 200 druhov netopierov, čo predstavuje takmer pätinu všetkých druhov cicavcov. Jedným z dôvodov je to, že netopiere sú jedinými cicavcami, ktoré dokážu lietať, čo znamená, že kolónie netopierov môžu cestovať na veľké vzdialenosti a navzájom sa geograficky izolovať a deliť sa na samostatné druhy.“

,,Takmer jeden z 10 tínedžerov sa považuje za rodovo rozmanitého, tvrdí nová štúdia, podľa ktorej je ich počet oveľa vyšší, ako sa doteraz myslelo. Nová štúdia, ktorá bola zverejnená nedávno v časopise Pediatrics, prišla k zisteniam po analýze 3 168 študentov z 13 stredných škôl v Pittsburghu v Pensylvánii, pričom 9,2% respondentov sa označilo za rodovo rozmanitých.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.