Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko pakistanských pilotov leteckých spoločností má falošné preukazy a tiež aj to, koľko kultúr na celom svete sa venuje romantickému bozkávaniu.

 

,,Pre väčšinu obyvateľov Európy je bozkávanie príjemná a normálna vec. Pri bozkávaní sa spoja tváre dvoch ľudí perami a aj keď si pri tom vymenia nespočetné množstvo baktérií, napriek tomu je to považované za východiskový bod k ďalším intímnostiam. Bozk je predmetom mnohých zamilovaných piesní a nájdete ho v každom hollywoodskom filme. Ľudia dokonca bozkom pečatia svoje manželstvo.Podľa novej štúdie, v ktorej výskumníci študovali 168 kultúr po celom svete, sa zistilo, že iba v 77 kultúrach ľudia používajú klasické, romantické bozky. V ostatných 91 kultúrach je romantický bozk prítomný len veľmi málo alebo vôbec. Vedci počas času stráveného s rôznymi kultúrami starostlivo zdokumentovali ich intímne správanie a prišli k prekvapivému záveru: V subsaharskej Afrike, amazonských pralesoch alebo v Novej Guinei bozkávanie nepoznajú vôbec!“

,,Kosti ani zďaleka nevyzerajú rovnako, viaceré nie sú si ani podobné. Majú rozličný tvar i veľkosť. Poznáme krátke, dlhé i ploché kosti a taktiež kosti nepravidelného tvaru. Mnohé z nich sú pritom skutočne jedinečné. Viete, ktorá z našich kostí je napríklad najdlhšia a najväčšia? Je to stehenná kosť, ktorá tvorí značnú časť našej výšky a ktorá je zároveň najtvrdšou a najodolnejšou kosťou ľudského tela, a to i napriek tomu, že je dutá. Naopak najmenšou a najkratšou kosťou je strmienok, ktorý nájdeme v strednom uchu. Má približne 5 mm. A viete, ktorá kosť nášho tela je najosamelejšia? Bude to pravdepodobne jazylka, nachádzajúca sa medzi bradou a hrtanom, ktorá nie je pripojená k inej kosti. Ostatné kosti sú poprepájané, a to napevno aj pohyblivo.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.