V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent nevidiacich ľudí má problémy so spánkom a tiež aj to, koľko miliónov žien žije v krajinách, kde sa domáce násilie ešte nepovažuje za trestný čin.

 

,,Domáce násilie je zakázané v 125 krajinách sveta, ale na celom svete žije 603 miliónov žien v krajinách, kde sa domáce násilie nepovažuje za trestný čin. Vyššie uvedené a mnoho ďalších zaujímavých a protichodných dimenzií je súčasťou prvej významnej správy OSN pre ženy po zavedení organizácie začiatkom roka 2011. Správa s názvom „Pokrok žien na svete: v snahe o spravodlivosť“ hovorí, že spravodlivosť zostáva mimo dosah miliónov žien na svete.“

,,Švajčiarsky tunel Gotthard je dlhý 57 km, nachádza sa 2,3 km hlboko pod Alpami a jeho dokončenie stálo až 11 miliárd EUR. Takže je to nielen najdlhší ale taktiež aj najdrahší tunel na svete.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.