A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, akí muži majú tendenciu mať viac sexu a tiež aj to, koľko dospelých Američanov tvrdí, že marihuanu vyskúšali aspoň raz za život.

 

,,Existencia fotografickej pamäte, čiže napríklad schopnosť vybaviť si nejakú stránku textu po prečítaní, nikdy nebola dokázaná. Avšak ľudia ako napríklad Nikola Tesla túto schopnosť mal a dokázal si vybaviť celé strany z kníh. Theodore Roosvelt zase z pamäte citoval celé stránky novín.“

,,Vysokí muži v dave viac vynikajú a pútajú na seba pozornosť. Ženy ich viac vnímajú, muži ich zase považujú za sokov. Podľa štúdie z Chapmanovej univerzity v Kalifornii sú si toho vysokí muži väčšinou vedomí a bývajú promiskuitnejší ako nižší muži. Píše indiaexpress.com. Muži priemernej či podpriemernej výšky majú za život v priemere o tri sexuálne partnerky menej než vyšší muži. „Naša štúdia len dokazuje, aká je dôležitá výška u muža v súťaži o ženy,“ vysvetlil doktor David Frederick. Má to evolučný význam. Vysokí muži majú lepší prehľad, väčšiu silu a väčšiu výdrž. Majú teda lepšie gény pre splodenie potomkov. Ženám sa tak páčia podvedome, sú pre ne omnoho viac sexuálne príťažlivejší. „Aj napriek tomu ale pri hľadaní životného partnera stále uvádzajú, že najdôležitejšou vlastnosťou u partnera je úprimnosť, vľúdnosť a chápavosť,“ dodal doktor Frederick. Štúdiu zverejnili v magazíne Evolutionary Psychology.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.