V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, za koľko dolárov kúpili USA Aljašku od Ruska v roku 1867 a tiež aj to, ktorá krajina má najvyššiu mieru odlesňovania na svete.

 

,,Rusom údajne v tom čase Aljaška neprinášala žiadne zisky, Američania ale vedeli o nerastnom bohatstve tohto územia (zlato či ropa), čo sa v budúcnosti preukázalo.Súčasný najväčší štát USA kúpili od Ruska 30. marca 1867 za 7,2 milióna dolárov (podľa súčasných prepočtov viac ako 120 miliónov dolárov), pričom len o niečo väčšie územie vtedajšej kolónie Louisiany (zahŕňa množstvo štátov stredozápadu USA) kúpili v 1803 od Francúzska za 15 miliónov dolárov.“

,,Drobnosť a samozrejmosť, akou je „brčko“ do nápojov, musel predsa niekto vymyslieť. Ten niekto bol Marvin Chester Stone a svoj vynález si dal 3. 1. 1888 patentovať. Pra-slamky boli samozrejme robené z roliek listov, trávy alebo stoniek rôznych bylín. Najstarší národ, ktorý používal slamky na pitie, boli pravdepodobne Sumeri, ktorí nimi pili pivo, aby sa „vyhli“ tuhému odpadu z fermentácie. V súčasnosti poznáme niekoľko typov slamiek. Klasické rovné, praktické zahnuté, či obľubu večierkov a rôznych párty – rozlične pokrútené a tvarované.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.