A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, akí ľudia majú často problém identifikovať a opísať svoje vlastné emócie a tiež aj to, ako môžu chlpy pomôcť spomaliť proces starnutia.

 

,,Státie v zápche si neužíva nikto z nás. Nielenže ide o neobľúbenú a otravnú záležitosť, no berie ohromné množstvo času a tí najzaneprázdnenejší na státie pri semaforoch ani nemajú čas. Aj na Slovensku sa neustále sťažujeme na silnú intenzitu zápch, v skutočnosti sa však s väčšími mestami nemôžeme ani porovnávať.V takej Moskve žije až 12 miliónov ľudí, čo je omnoho viac než celá populácia Slovenska. Zápchy sú tam teda naozaj silného kalibru – miestni biznismeni však našli jedinečné riešenie, ktoré ale nie je veľmi v súlade so zákonom, no kreativita mu rozhodne nechýba. Ruskí boháči sa totiž dostanú k sanitkovému vozidlu – vyradenému alebo ho odkúpia. Následne jeho interiér premenia na naozaj luxusný a v podstate ide o solídnu limuzínu ukrytú v sanitkovom vozidle.To, samozrejme, ľudia stojaci v zápche nevedia a keď bohatí Rusi spustia modré majáky, musia dať prednosť. A to aj napriek tomu, že vnútri nikto neumiera. Jazdu takouto sanitkou si môžeš aj objednať, samozrejme ilegálne, a to za približne 135 €. Odhaliť ich vôbec nie je jednoduché, mimo jazdy sú skryté a pri zapnutých majákoch sa ich ruská polícia neodvažuje zastaviť – čo keby naozaj išlo o život.“

,,Orville Wright a Wilbur Wright sú všeobecne uznávaní ako projektanti a stavitelia prvého motorového lietadla a prvého riadeného letu so strojom ťažším ako vzduch, ale aj iných priekopníckych vynálezov v letectve. Na niektoré z ich objavov si však nárokujú aj iní.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.