Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aká vôňa vám môže pomôcť, aby ste sa cítili šťastnejšie a lepšie a tiež aj to, aká spoločnosť je najväčším svetovým výrobcom cigariet.

 

,,Príliš veľa času stráveného písaním domácich úloh môže prispieť k napätiu v rodine, pretože to stresuje a znepokojuje nielen deti, ale aj rodičov. Deti môžu vnímať domáce úlohy ako požierača ich voľného času, ktorý by moli stráviť pri aktivitách, ktoré ich viac zaujímajú, zatiaľ čo rodičia sa cítia zodpovední za to, aby dieťa domácu úlohu dokončilo. Zároveň sa cítia zodpovední aj za to, aby dieťaťu pomohli a podporili ho.Nájsť zdravú mieru je dôležité. Ak sa teda postaviť za domáce úlohy, tak potom jedine v prípade, že im dáme všetky atribúty, ktoré by zmysluplná domáca úloha mala mať. Ak nie, potom je múdrejšie prikloniť sa k prúdu, ktorý domáce úlohy aspoň pri najmenších deťoch vyškrtne úplne a vytvoríme im vo voľnom čase priestor pre rozvoj ich ďalších schopností bez stresu a neustáleho náhlenia.“

,,Ak potrebujete na počkanie nabiť energiou a cítiť šťastie, tak vám stačí pár kvapiek citrusovej vône do difuzéra. Najlepšie účinkujú citrón, pomaranč, divoký pomaranč, grep, mandarínka. Štúdie totiž ukazujú, že tieto vône majú na organizmus stimulačný efekt. A človek, ktorý má energie na rozdávanie, nie je predsa smutný.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.