A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kto vlastní najväčšie dvere na svete, ktoré sú väčšie ako Socha slobody a tiež aj to, ktorá činnosť môže spôsobiť, že sa partneri stanú na sebe navzájom závislí.

 

,,Vedci z Westminsterskej univerzity zistili, že 90-minútový hororový film dokáže spáliť až 113 kalórií, čo sa rovná 30-minútovej prechádzke. Keď sa zrýchľuje pulz a rýchlejšie pumpuje krv v tele, telo zažíva nával adrenalínu. Práve toto uvoľňovanie rýchlo pôsobiaceho adrenalínu znižuje chuť do jedla, zvyšuje bazálny metabolizmus a nakoniec spaľuje vyššiu hladinu kalórií.“

,,Maznanie vám môže pomôcť vybudovať si dlhotrvajúci a pevnejší vzťah. Funguje to presne tak, akoby ste sa bozkávali s manželkou pred odchodom do kancelárie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.