V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko rokov už žijú medvede na našej planéte a tiež aj to, akú rýchlosť dokáže dosiahnuť najrýchlejší traktor na svete.

 

,,Američan Jonathan Lee Riches doposiaľ podal vyše 4500 trestných oznámení. Tento úctyhodný výkon by si zaslúžil aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov. To vie aj Riches a spravil presne to, čo by sa dalo očakávať – vydavateľa knihy preventívne zažaloval, aby ho v knihe nemohol uviesť, informuje ABC News.Ťažko povedať, aké motivácie tohto muža vedú k správaniu, ktoré predvádza. Je to blázon, alebo ho súdy jednoducho bavia? Pravda je možno niekde uprostred. Vlastne by sme ho mohli nazvať aj performance artistom, ktorý testuje medze amerického právneho systému.Medzi osobami, ktoré mali tú česť byť zažalované Richesom, môžeme nájsť známe tváre kultúry, politiky, podnikania aj športu. Muž žaloval napríklad Britney Spears, Stevea Jobsa aj Georgea Busha.“

,,Doterajší rekord pre najrýchlejší traktor sveta držal Stig z Top Gearu, ktorý sa v extrémne upravenom stroji dokázal rozbehnúť na rýchlosť 140,44 km/h. O viac než rok neskôr však do hry vstúpilo britské JCB, ktoré svojmu modelu Fastrac 8000 doprialo posilňovaciu kúru. Na dlhú rovinku ho vzal známy Guy Martin a rozbehol ho tam až na tempo 166,72 km/h. Spomenúť sa oplatí i fakt, že v prípade rekordu JCB ide naozaj o traktor, Top Gear postavil “niečo, čo možno označiť aj ako traktor”.JCB Fastrac 8000 však tiež prešiel mohutnými úpravami. Pod jeho mohutnou kapotou sa skrýva 7,2-litrový vznetový šesťvalec z továrne JCB, ktorý medzi všetky štyri kolesá posiela 746 kW (1 015 k) a 2 500 Nm. Neoficiálne sa hovorí aj o tom, že štandardnú CVT bezstupňovú samočinnú prevodovku tu nahradil šesťstupňový automat ZF.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.