A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo je najčastejšie zabudnutým predmetom pre cestujúcich a tiež aj to, podľa čoho je pomenovaná značka mobilných telefónov Nokia.

 

,,Aj keď prvá balená sódová voda v Amerike bola vyrobená v roku 1835, plastové fľaše na nealkoholické nápoje sa začali používať až v roku 1970 a prvá PET fľaša bola vyrobená o tri roky neskôr.“

,,História spoločnosti Nokia sa začala písať v roku 1865, keď banský inžinier Fredrik Idestam začal vyrábať papier. V roku 1868 postavil Idestam druhú výrobňu neďaleko mesta Nokia, pätnásť kilometrov západne od Tampere pri rieke Nokianvirta. V roku 1871 Idestam za pomoci svojho blízkeho štátnika Lea Mechelina premenoval a zmenil svoju firmu na akciovú spoločnosť, čím založil spoločnosť Nokia Company.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.