Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko červených krviniek vyprodukuje ľudské telo každú minútu a tiež aj to, v ktorom roku bol vynájdený prvý detektor lži.

 

,,Ryža je dnes jedným z najdôležitejších obilných zŕn na svete a slúži ako základný zdroj potravy pre viac ako polovicu svetovej populácie.“

,,Nedávna štúdia zistila, že akné v dospievaní bolo spojené s dosiahnutím lepších výsledkov na strednej škole a to v predmetoch ako je angličtina, matematika, sociálne vedy a prírodné vedy. Akné malo tiež pozitívne výsledky aj pri ukončení vysokoškolského štúdia. Ďalšia štúdia tiež našla určité dôkazy o tom, že dospievajúce dievčatá, ktoré mali akné, zarábali viac peňazí ako ich rovesníčky s čistou pokožkou.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.