V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina má vo svojej vláde ministerku šťastia a tiež ja to, koľko spermií dokážu vyprodukovať mužské semenníky pri jednom údere srdca.

 

,,Štúdia odhalila, že mať dobré vzťahy s ľuďmi je pre nás lepšie ako mať peniaze alebo slávu. Dobré vzťahy chránia ľudí pred životnými nespokojnosťami, pomáhajú oddialiť duševný a fyzický úpadok a sú lepšími prediktormi dlhého a šťastného života. Toto zistenie sa plošne ukázalo ako medzi harvardskými vedcami, tak aj medzi účastníkmi výskumu.“

,,Pre niekoho, kto má depresiu, sa svet môže zdať úplne nudný. Toto sa dlho považovalo za čisto psychologické. Ukázalo sa však, že depresia môže mať vplyv na fungovanie vizuálneho vnímania a vďaka tomu môže byť svet pre ľudí s depresiou nudný.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.