A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ako dlho dokážu žiť bez jedla tarantuly a tiež aj to, koľko slín vyprodukujú naše ústa za jeden deň.

 

,,Jedná sa o ovocie bohaté na kalórie, pretože je plné mononenasýtených tukov vhodných pre vaše srdce. Preto môže byť konzumácia polovice avokáda lepšou voľbou. Spolu s týmto tukom získate tiež vynikajúci zdroj vlákniny, ktorá je priateľská k tráveniu.“

,,Po celé storočia sa slepačia polievka považovala za liek na prechladnutie. Egyptský židovský lekár a filozof Maimonides z 12. storočia ľuďom odporúčal konzumovať slepačiu polievku na zmiernenie príznakov zápalu dýchacích ciest. Mnoho ďalších kultúr ďalej využívalo kuraciu polievku pri svojich tradičných liečebných postupoch na boj proti bežnému nachladnutiu. V dnešnej modernej spoločnosti je dokonca bežnou praxou obrátiť sa na kuraciu polievku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.