Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko jedla a vody skonzumuje priemerný človek za jeden rok a tiež aj to, koľko telefónnych hovorov, ktoré Američania prijímajú, sú spamy.

 

,,Fínsko má jedny z najprísnejších jazdných predpisov na svete. Na bezpečnosť sa kladie veľký dôraz a študenti sa tiež učia, ako udržiavať svoje vozidlá a ako jazdiť na klzkom a zľadovatenom povrchu. Žiaci tiež musia absolvovať 2 rôzne testy, jeden v lete a jeden v zime. Vláda navyše k tomu všetkému vyžaduje 20 lekcií teórie a 30 hodín praktickej výučby, čo robí získanie licencie veľmi nákladným cvičením.“

,,Slnečnice sú to, čo vedci v oblasti životného prostredia nazývajú hyperakumulátory – rastliny, ktoré sú schopné absorbovať vysoké koncentrácie toxických materiálov vo svojich tkanivách. Rovnako ako všetky suchozemské rastliny majú kvety koreňový systém, ktorý sa vyvinul ako mimoriadne účinný mechanizmus na ťahanie živín, vody a minerálov zo zeme, na rozdiel od iných rastlín, slnečnice absorbujú zinok, meď a ďalšie rádioaktívne prvky, ktoré sa potom ukladajú do stoniek a listov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.