Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent atómov vo vašom tele sa každý rok obnoví a tiež aj to, kde uchovával Abraham Lincoln dôležité dokumenty.

 

,,Viaceré štúdie zistili, že ženy zvyčajne uprednostňujú mužské rysy, ako sú výrazné čeľuste, veľa svalovej hmoty a taktiež aj hlboké hlasy. Teória je taká, že tieto znaky signalizujú vysoko kvalitného partnera – napríklad sa predpokladá, že takíto muži by mali mať aj väčšie množstvo spermií. Nový výskum ale odhalil, že zatiaľ čo hlboké hlasy sú pre ženy atraktívne, muži s takýmto tónom hlasu majú tendenciu mať nižšie koncentrácie spermií v ejakuláte.“

,,Aj keď bozk nie je presne to, čo by ste mohli považovať za „cvičenie“, telo spaľuje kalórie z bozku rovnako, ako spaľuje kalórie počas tréningu: pohybom svalov. Vedci tvrdia, že „vášnivé“ bozkávanie môže zahŕňať až 34 tvárových svalov, ktoré sa väčšinou nachádzajú v komplexe svalov na perách okolo úst.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.