A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý filmový priemysel produkuje každý rok viac filmov ako Hollywood v Spojených štátoch a tiež aj to, koľko percent Američanov verí, že ľudia a dinosaury existovali súčasne.

 

,,Dvadsaťročný Walter Earl Morrison, ktorý pracoval ako kuriér spoločnosti UPS, údajne počas práce v nákladnej časti letiska v arizonskom Phoenixe ukradol balíček obsahujúci vzácny drahokam. Podľa súdnych dokumentov vykladal lietadlo, keď si pod tričko napchal balíček, o ktorom si myslel, že obsahuje hotovosť, no to nebola pravda. Morrison bol nakoniec prepustený a bol obvinený z trestného činu krádeže.“

,,Sluch je náš najrýchlejší zmysel. Vedci tvrdia, že nášmu mozgu trvá spracovanie vizuálneho rozpoznávania najmenej štvrtinu sekundy. Ale zvuk? Zvuk rozpoznáte už za 0,05 sekundy. A náš mozog je taký dokonalý v počúvaní rozdielov medzi zvukmi, že dokážeme vycítiť zmeny zvuku, ktoré nastanú, za menej ako milióntinu sekundy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.