A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý orgán ľudského tela je najväčším vnútorným orgánom a tiež aj to, v ktorom roku bola vynájdená prvá zubná kefka.

 

,,Štetinová zubná kefka, podobná dnešnému typu, bola vynájdená až v roku 1498 v Číne. Štetiny na tejto kefke boli v skutočnosti veľmi tuhé, boli to totiž chĺpky, ktoré sa odobrali zo zadnej strany krku prasaťa a pripevnili sa k rúčkam z kostí zvierat alebo ku rôznym iným paličkám.“

,,Revolúcia vo výťahovej technológii začala vynálezom hydrauliky a elektriny. Na prepravu nákladu na malé zvislé vzdialenosti sa najčastejšie používali hydraulické výťahy. Fungovali na princípe, že vodné čerpadlo zvyšovalo tlak hlavného piestu, ktorý tlačil nákladný priestor nahor. Toto riešenie nebolo pre vysoké budovy praktické a čoskoro bolo v roku 1850 nahradené lanovým výťahom s viacerými kladkami. Takýto elektrický výťah vynašiel Henry Waterman z New Yorku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.