V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorý deň v týždni sa stávajú najsmrteľnejšie autonehody a tiež aj to, aký podiel majú astrologické znamenia na príťažlivosť a kompatibilitu medzi partnermi.

 

,,Šanca, že sa dostanete k smrteľnej autonehode, je štatisticky vyššia cez víkendy, konkrétne v sobotu. V roku 2018 bolo v Spojených štátoch hlásených v sobotu 5794 smrteľných nehôd. K dopravným nehodám cez víkendy dôjde s najväčšou pravdepodobnosťou v neskorých večerných a skorých ranných hodinách.“

,,História tenisu je veľmi zaujímavá téma. Podľa historikov sa tenis prvýkrát hral vo Francúzsku v 12. storočí. Na začiatku sa tento šport hral holými rukami! V skutočnosti bola dlaň používaná na zasiahnutie lopty! Gule boli zvyčajne vyrobené z kože. Táto hra sa stala veľmi populárnou vo Francúzsku a v tom čase sa volala Jeau de Paumme.“

,,Žaby používajú svoje oči na to, aby im jedlo tlačili do hrdla, pretože nemajú potrebné svaly na žuvanie jedla.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.