A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko dolárov stál prvý predaný lístok do Disneylandu a tiež aj to, ktorá krajina ako prvá používala papierové peniaze.

 

,,V jednej štúdii z roku 2013 účastníci boli vystavení pôsobeniu stresu, a potom absolvovali psychosociálny záťažový test. Následne všetkých ľudí rozdelili do troch skupín.Niektorí účastníci počúvali relaxačnú hudbu, iní počúvali zvuk vlniacej sa vody a zvyšok nedostával žiadnu zvukovú stimuláciu. Výsledky dokázali, že počúvanie hudby malo vplyv na ľudskú stresovú reakciu, najmä na autonómny nervový systém. Tí, ktorí počúvali hudbu, mali tendenciu rýchlejšie sa zotavovať po stresovej situácií.“

,,V roku 2016 Galloway otestoval hydratačný potenciál celého radu nápojov a zistil, že liter piva nie je o nič menej hydratačný ako liter vody. Podobne bol liter instantnej kávy obsahujúci 212 mg kofeínu rovnako hydratačný ako voda. Takže je dobré vedieť, že šálka čaju alebo pol litrový ležiak sa stále počítajú ako príjem vody.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.