Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát za deň si zívne priemerný človek a tiež aj to, aký je nástupný plat v spoločnosti McDonald’s v Dánsku.

 

,,Rovnako ako u cicavcov, množstvo potravy, ktoré vták zje, závisí od kalorickej hodnoty potravy, veľkosti vtáka (čím menší je vták, tým viac potravy potrebuje), úrovne aktivity vtáka a teploty jeho prostredia.“

,,Priemerný zdravý človek zívne asi 20-krát za deň. Všeobecne platí, že zívací reflex je normálna a bežná automatická reakcia tela. Zívanie je tiež vedľajším účinkom niektorých antihistaminík a niektorých liekov proti bolesti, ako aj liekov používaných na liečbu depresie alebo úzkosti, ako sú inhibítory spätného vychytávania serotonínu. Naopak nadmerné zívanie by mohlo signalizovať základný zdravotný problém. Ak je časté zívanie spôsobené niečím vážnejším, obvykle to sprevádzajú ďalšie príznaky, ako je pretrvávajúca únava, závraty, zmätenosť, bolesť na hrudníku alebo ťažkosti s dýchaním.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.