A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde sa nachádza najhorúcejšie miesto na planéte a tiež aj to, prečo raz ponúkol Mike Tyson ošetrovateľovi v zoo 10 000 dolárov.

 

,,Ošípané sú v skutočnosti považované za piate najinteligentnejšie zviera na svete – sú ešte inteligentnejšie ako psy – a sú schopné hrať videohry s väčším úspechom ako šimpanzy! Majú tiež vynikajúcu pamäť na polohy istých objektov. A taktiež dokážu nájsť cestu domov z obrovských vzdialeností. Ošípané prežívajú radosť, osamelosť, frustráciu, strach a bolesť rovnako ako zvieratá, s ktorými mnohí z nás zdieľajú svoje životy. Napriek tomu sa väčšina ošípaných chová v krutých podmienkach. Tehotné prasnice sú uzavreté v malých kovových klietkach, ktoré sú také malé, že sa nedokážu otočiť, prasiatka sa kastrujú bez liekov proti bolesti a choré prasiatka sa bez milosti hneď zabíjajú.“

,,Nová štúdia ukázala, že menšie zvieratá majú tendenciu vnímať čas spomalene. To znamená, že môžu pozorovať pohyb v menšom časovom rozmedzí ako väčšie tvory, čo im umožňuje uniknúť pred väčšími predátormi. Napríklad hmyz a malé vtáky vidia za jednu sekundu viac informácií ako väčšie zviera, napríklad slon.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.