Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rokov mal Sir Isaac Newton, keď objavil gravitačný zákon a tiež aj to, koľko percent konzumentov alkoholu má imunitu voči „opici“.

 

,,Mačacie fúzy nie sú len „chlpy“, ktoré nás šteklia na tvári, keď sa túlime a bozkávame našich chlpatých maznáčikov. Tieto chlpy skutočne odosielajú informácie o okolí vašej mačky do jej nervového systému. Aj keď majú mačky vynikajúci čuch, ich zrak nie je najlepší, najmä pri pohľade na blízke objekty. Takže fúzy neustále vysielajú signály do mozgu a pomáhajú vašej mačke „vidieť“ objekty. Fúzy taktiež skutočne pomáhajú vašej mačke zistiť, či prejde cez istý otvor. Keď sa priblíži k úzkemu otvoru, fúzy jej pomôžu zistiť, či sa do neho zmestí, pretože fúzy zhruba zodpovedajú šírke jej tela.“

,,V začiatkoch tohto športu rozhodcovia používali kravské zvony na zastavenie hry. Fanúšikovia však bežne priniesli svoje vlastné kravské zvony, aby zámerne prerušovali akcie súpera. Takže neskôr rozhodcovia začali používať píšťalky.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.