V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko ľudí by sa nevzdalo svojho partnera na jednu noc za milión dolárov a tiež aj to, kvôli čomu môžu psy vidieť televízne obrazovky rovnako ako ľudia.

 

,,Krokodíly nílske sa nachádzajú takmer v každej väčšej rieke a v mnohých jazerách v Afrike a sú najväčšími sladkovodnými predátormi kontinentu. Krokodíl nílsky je známy svojou agresívnou povahou a patrí medzi druhy krokodílov, ktoré sa podieľajú na väčšine smrteľných útokov na ľudí a každoročne zabijú približne 300 ľudí. Útoky na ľudí sa zvyčajne vyskytujú, keď sa ľudia umývajú v blízkosti brehov riek a jazier a keď rybári nastupujú a vystupujú zo svojich lodí. Približne 40% útokov na ľudí je smrteľných, pričom deti sú vzhľadom na svoju veľkosť ohrozené viac ako dospelí.“

,,Neúnavné odhodlanie a neukojiteľná zvedavosť Marie Curie z nej urobili ikonu vo svete modernej vedy. Napriek kariére fyzicky náročnej a v konečnom dôsledku aj smrteľnej práci bola neoblomná a objavila polónium a rádium, obhajovala používanie žiarenia v medicíne a zásadne zmenila naše chápanie rádioaktivity.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.