A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rôznych druhov jabĺk existuje na celom svete a tiež aj to, koľko snov približne má človek za jeden rok.

 

,,Zvieratá vyžadujú energiu na vykonávanie všetkých svojich základných životných funkcií. Energiu prenášajú okolo svojho tela chemicky. Biológ George Bartholomew, ktorý skúmal súvislosť medzi rýchlosťou týchto reakcií – metabolizmom – a telesnou veľkosťou, zistil, že veľkosť je najdôležitejším atribútom zvieraťa. Čiastočne kvôli vzťahu medzi svojim objemom a povrchovou plochou vyžadujú malé zvieratá vo vzťahu k svojej veľkosti viac energie ako väčšie zvieratá. Takže veľryby majú zo všetkých zvierat najpomalší metabolizmus.“

,,Čo majú psy, iné ako my? Jednak majú v nose až 300 miliónov čuchových receptorov v porovnaní s asi šiestimi miliónmi u nás. A časť mozgu psa, ktorá sa venuje analýze pachov, je, úmerne povedané, 40 -krát lepšia ako tá naša.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.