V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko meteoritov dopadne na Zem každý jeden rok a tiež aj to, koľko zlata sa nachádza vo svetových oceánoch.

 

,,Na svete je približne 5 000 rôznych druhov lienok. Existujú v mnohých rôznych farbách a vzoroch, ale najznámejšia na celom svete je lienka sedembodková s lesklým, červeno-čiernym telom. V mnohých kultúrach sú lienky považované za šťastie.“

,,Srdce ženy je približne o tretinu menšie ako srdce muža, váži v priemere 120 g v porovnaní s priemerom 180 g u mužov. Pretože je však ženský orgán menší, bije o niečo rýchlejšie, aby tak vyrovnal svoju veľkosť. Kým priemerné mužské srdce bije 70-72 krát za minútu, tak srdce dospelej ženy bije 78-82 krát za minútu. Odborníci na srdce však tvrdia, že to nemá žiadny vplyv na celkové zdravie srdca žien počas ich života ani na typ srdcových problémov, ktoré sa u nich vyvíjajú.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.