Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine je marihuana legálna a nie je tam dokonca ani klasifikovaná ako droga a tiež aj to, v ktorej krajine si môžete zaplávať v bazéne, ktorý je naplnený pivom.

 

,,Existuje mnoho debát o tom, kto vynašiel úplne prvé čajové vrecúško. Jedna z najpopulárnejších legiend hovorí, že americký dovozca čaju Thomas Sullivan v roku 1908 rozposlal vzorky svojho čaju vo vrecúškách z hodvábu, pričom nemal v úmysle, aby ich zákazníci hneď vložili priamo do horúcej vody, ale niektorí to skúsili a zistili, že je to veľmi praktická vec.“

,,V roku 1930 sa na africkom kontinente potulovalo až 10 miliónov divokých slonov. Desaťročia pytliactva a konfliktov však odvtedy zdecimovali populáciu afrických slonov. V roku 2016 experti odhadli, že populácia slonov v Afrike klesla za desať rokov o 111 000 slonov. V súčasnosti je v Afrike iba 415 000 slonov. Zatiaľ čo pytliactvo slonov má tendenciu klesať, s výrazným poklesom vo východnej Afrike, pytliactvo naďalej nebezpečne približuje tento druh k vyhynutiu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.