V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá potravina má antibakteriálne účinky a chráni zuby pred zubným kazom a tiež aj to, v ktorom americkom štáte je orálny sex zakázaný.

 

,,Nedávno vedci v Japonsku, Anglicku a Amerike skúmali prítomnosť fluoridu v čistej čokoláde. Nie je to tá istá čokoláda, ktorú kupujeme v supermarkete, ale šupka kakaového bôbu Theobroma. Zistili, že šupka kakaových bôbov (CBH) inhibuje vývoj plakových baktérií v našich ústach a posilňuje zuby. Theobroma Cacao znamená v preklade „Božie jedlo“ a siaha 4000 rokov do starovekých mayských civilizácií Amazonskej panvy v Strednej Amerike.“

,,Pozitívne emócie, ako veselosť a nadšenie, zvyšujú obranyschopnosť vášho tela, zatiaľ čo starosti a pohlcovanie sa v negatívnych myšlienkach znižujú účinnosť imunokompetentných buniek.Takže vyhľadávajte okolnosti, ktoré vás rozveselia a vyčarujú vám úsmev na tvári. A naopak snažte sa vyhýbať všetkým negatívnym myšlienkam a pocitom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.