A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent potravinárskych plodín na svete je opeľovaných hmyzom a tiež aj to, koľko stromov sa nachádza v newyorskom Central Parku.

 

,,Účelom tohto výskumu bolo preskúmať vzťah rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom a šťastím. V súlade s tým bol dotazníkový prieskum navrhnutý na testovanie vyššie uvedeného modelu na základe súboru 289 zamestnancov spoločnosti Med Pharma v Jordánsku. Výsledky naznačili, že rovnováha medzi pracovným a súkromným životom pozitívne a výrazne ovplyvňujú šťastie zamestnancov.“

,,Predstavte si, že sa pozeráte na fotografiu stromu. Podľa študentky magisterského štúdia Univerzity v Trente Danielle Lachance, ktorá nedávno vystúpila na výročnej lesníckej konferencii v letovisku Nottawasaga Inn Resort v Allistone, by to mohlo skutočne zlepšiť vaše duševné zdravie. Pohľad na obrázky prírody a pobyt v blízkosti zelených plôch môže zlepšiť duševné zdravie, povedala Lachance, ale výhody sa zdajú byť ešte oveľa lepšie, keď ľudia vstúpia do prírody reálne.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.