Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko vírusov spôsobujúcich nádchu existuje na celom svete a tiež aj to, akí muži uvádzajú vyššiu mieru spokojnosti so svojim manželstvom.

 

,,Golden Gate Bridge Fiesta bola týždňová oslava, ktorá zahŕňala nočný sprievod na Crissy Field, ohňostroj, prehliadky a veľa zábavy. Taktiež tam prebehlo vyhlásenie starostu San Francisca Angela Rossiho. Počas slávnosti bolo zatvorených mnoho škôl a podniky boli buď zatvorené, alebo sa znížil počet zamestnancov na minimum, aby sa k oslavám mohli pripojiť aj zamestnanci daných podnikov.“

,,Ľudia, ktorí podľahnú rasizmu a predsudkom, môžu byť podľa novej štúdie, ktorá rozhodne vyvolá verejnú kontroverziu, jednoducho hlúpi. Výskum zistil, že deti s nízkou inteligenciou majú v dospelosti častejšie predsudky. Tieto zistenia podľa vedúceho výskumníka Gordona Hodsona, psychológa na Brockovej univerzite v Ontariu, poukazujú na začarovaný kruh. Štúdia zistila, že dospelí s nízkou inteligenciou inklinujú k sociálne konzervatívnym ideológiám. Tieto ideológie zase zdôrazňujú hierarchiu a odpor voči zmenám.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.