Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý známy spevák bojoval za práva domorodých Američanov a venoval im aj celý album a tiež aj to, aké pozitívne účinky má spev na ľudské telo.

 

,,Upratovanie považuje väčšina z nás za prácu, ktorú nemáme radi. Už v detstve to bola úloha, ktorú sme museli urobiť, aby nám mama dala povolenie pozerať televíziu alebo ísť sa von hrať. V Japonsku je však čistenie vlastnej triedy a školy súčasťou ich školského vzdelávania. Žiaci už od prvého ročníka upratujú a udržiavajú svoje triedy čisté. Taktiež podávajú obed svojim spolužiakom a dokonca upratujú aj toalety!“

,,Legendárny Johnny Cash bojoval za práva pôvodných obyvateľov Ameriky a venoval im celý album. Rozhlasové stanice odmietli prehrať ktorýkoľvek z jeho albumov. Cash si na odvetu kúpil reklamu na billboarde s otázkou: „Kde máš odvahu?“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.