V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako dlho by trval deň na Zemi bez Mesiaca a tiež aj to, aké škodlivé a návykové látky boli nájdené v egyptských múmiách.

 

,,Ženu známu pod pseudonymom Xiaoyun našla polícia v kybernetickej kaviarni v meste Hangzhou vo východnej Číne, informoval denník People’s Daily Online. Povedala, že sa uživila hraním hier v internetových kaviarňach.“

,,Musíte si však vyberať, koho objímate. Dať zdvorilé objatie niekomu, koho dobre nepoznáte, môže mať podľa výskumu opačný efekt, informoval denník ‚Daily Mail‘. Štúdia zistila, že keď dostaneme nechcené objatie od neznámych ľudí alebo dokonca od ľudí, ktorých poznáme a nemáme ich radi, hormón sa neuvoľní a úroveň úzkosti stúpne. Zvýšená hladina oxytocínu bola zistená napríklad u partnerov vo funkčných a šťastných vzťahoch. U žien sa taktiež produkuje aj počas procesu pôrodu a počas dojčenia, aby sa posilnilo puto matky s dieťaťom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.