A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Rusov verí, že Slnko sa točí okolo Zeme a tiež aj to, koľko ľudských životov by sa dalo zachrániť, ak by si všetci ľudia na Zemi umývali ruky.

 

,,V Indii je najvyšší počet otrokov na svete, pričom odhady sa pohybujú od 14 miliónov do 18 miliónov ľudí. V Indii mnoho ľudí pracuje v priemysle tehliarskych pecí – tu pracujú najčastejšie ženy a deti.“

,,Nedávny výskum mozgu zistil, že smiech môže byť veľmi silnou zložkou v procese učenia. Smiech, zábava a humor slúžia dôležitej rozvojovej funkcii malých detí ako spôsob, ako vyjadriť svoje rastúce schopnosti uvažovania a tvorivosti. Vzdelávacia hodnota tohto puta medzi smiechom a učením je neoceniteľná. Keďže smiech je prvkom procesu učenia sa, deti sa naučia a zachovajú si viac z toho, čo ich učíte počas dobrej nálady.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.