A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v koľkých jazykoch je preložená Biblia od roku 2019 a tiež aj to, koľko minút denne strávi priemerný používateľ Twitchu sledovaním živých prenosov.

 

,,Takže ľudia, ktorí navštevujú alebo bývajú v tomto meste musia mať na tvári neustále aspoň mierny úsmev, pretože inak by im hrozila mastná pokuta, po ktorej by šťastní už určite neboli.“

,,Bezvodá Atacama je taká nadpozemská, že ju pravidelne používajú ako zálohu pre Mars, a to ako v hollywoodskych filmových štáboch, tak v NASA. Predtým, ako sa na sondy na Marse dostanú do vesmíru vedecké prístroje, vykonávajú rovnaké testy na prašnej pôde Atacamy, aby sa presvedčili, že všetky systémy sú v prevádzke. Iní astronómovia idú do neplodnej Atacamy, aby sledovali oblohu. V roku 2013 sa tam otvorila najväčšia sústava teleskopov na svete ALMA.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.