Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent ľudí má sny len v čiernobielej farbe a tiež aj to, koľko morských živočíchov zomrie každý rok, pretože sa zachytí do plastov v oceáne.

 

,,Nacistický režim užíval drogy pravidelne, od vojakov Wehrmachtu (nemecké ozbrojené sily) až po samotného Hitlera. Užívanie metamfetamínu, známejšieho ako kryštálový pervitín, bolo obzvlášť rozšírené v tabletovej forme. Pervitin, vyvinutý farmaceutickou spoločnosťou Temmler so sídlom v Berlíne, bol predstavený v roku 1938 a uvádzaný na trh ako magická pilulka pre bdelosť a taktiež sa používal ako antidepresívum. Vojenský lekár Otto Ranke experimentoval s Pervitinom na 90 vysokoškolákoch a na základe jeho výsledkov rozhodol, že tento liek pomôže Nemecku vyhrať vojnu. Použitím Pervitinu mohli vojaci Wehrmachtu bdieť niekoľko dní v kuse a pochodovať mnoho ďalších míľ bez odpočinku.“

,,Štúdia, publikovaná v časopise Alcoholism: Clinical & Experimental Research, zistila, že hlasne zapnutá hudba prinútila konzumentov vypiť si pohár piva o tri minúty rýchlejšie. Aby sa zmeral vplyv hladín zvuku na pitie, tím strávil tri sobotné noci návštevou dvoch barov, kde pozorovali 40 mužov vo veku od 18 do 25 rokov, ako pijú pivo.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.