A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko kilogramov mäsa dokážu zjesť tigre za jednu noc a tiež aj to, koľko trojbodových košov dal Shaquille O’Neal počas celej svojej kariéry v NBA.

 

,,Počas dňa sa chrupavka v kolenách a chrbtici pomaly stláča, čo nás trochu zmenšuje. Keď v noci spíme, chrupavka má šancu sa vrátiť do normálnej veľkosti. V priemere sme ráno o 1 cm vyšší ako v noci. Astronauti prežívajú tento jav pri návrate z vesmíru drastickejšie! Bez gravitácie má ich chrupavka dostatok času na relaxáciu, vďaka ktorej „vyrastú“ o niekoľko centimetrov počas svojho pobytu vo vesmíre.“

,,Výskum ukázal, že smiechom spálite zhruba 10-40 kalórií denne. Nie je to veľa, ale každá kalória sa počíta. Ďalej sa ukázalo, že smiech má pozitívny vplyv na imunitný systém.Takže skúste sa smiať čo najviac, pretože vášmu telu to len prospeje a vo svojom okolí budete vytvárať príjemnú atmosféru.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.