A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorom štáte je zakázané postaviť dom, ktorý by nemal bidet a tiež aj to, koľko sušienok zje priemerný Američan za svoj život.

 

,,Franklin D. Roosevelt sa odmalička učil francúzštinu a nemčinu. Guvernantky z Francúzska a Nemecka ho učili svoje jazyky, rovnako ako aj jeho švajčiarska guvernérka.“

,,V právnej oblasti však ženy aj muži mohli konať sami a boli zodpovední za svoje činy. To je v ostrom kontraste s niektorými inými starovekými spoločnosťami, napr. Staroveké Grécko, kde ženy nemali vlastnú právnu identitu, nemali dovolené vlastniť majetok a nemohli sa zúčastniť právneho systému, museli vždy pracovať prostredníctvom muža, spravidla ich najbližšieho mužského príbuzného (otec, brat, manžel, syn), ktorého nazývali „pánom“. Egyptské ženy boli schopné nadobúdať, vlastniť a nakladať s majetkom (skutočným aj osobným) vo vlastnom mene. Mohli uzatvárať zmluvy vo vlastnom mene, mohli začať občianskoprávne súdne spory a podobne by ich bolo možné žalovať, v súdnych prípadoch by mohli slúžiť ako svedkovia, mohli by slúžiť v porotách; a mohli byť svedkami právnych dokumentov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.