V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorej krajine môžu ľudia s autizmom, bipolárnou poruchou, depresiou a inými duševnými chorobami požiadať o usmrtenie a tiež aj to, ktorá krajina je najväčším producentom kávy už posledných 150 rokov.

 

,,Otec národa Mahátmá Gándhí, ktorý viedol indický nenásilný boj za slobodu, nikdy nezískal Nobelovu cenu mieru, napriek tomu, že bol na toto ocenenie nominovaný päťkrát. Gándhí bol nominovaný v rokoch 1937, 1938, 1939, 1947 a naposledy v roku 1948, niekoľko dní pred jeho vraždou. Nobelov výbor dokonca vyjadril ľútosť nad tým, že mu cenu neudelil.“

,,Káva sa stala obrovským biznisom, a preto nie je prekvapujúce, že je dnes jednou z popredných komodít na celom svete. Napríklad v roku 2016 v Brazílii bolo vyrobených 2 595 000 metrických ton kávových zŕn. Je zaujímavé, že Brazília je krajinou s najvyššou produkciou kávy viac ako 150 rokov s 27 000 km2 pôdy určenou na pestovanie kávových zŕn!“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.