V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, prečo spoločnosť Lego nevyrába žiadne súpravy s vojenskou tematikou a tiež aj to, akí ľudia sú častejšie šikanovaní na pracovisku.

 

,,Medzi situácie, v ktorých by prvá pomoc mohla potenciálne prispieť, patrí zadusenie kvôli zablokovaným dýchacím cestám, ktoré si každoročne vyžiadajú 2 500 obetí, a srdcové infarkty, ktoré zabijú 29 000 ľudí. Prieskum medzi viac ako 2 000 ľuďmi zistil, že 59% by sa pri pokuse o záchranu života necítilo sebavedomo.“

,,Akékoľvek dlhšie sedenie – napríklad pri stole, za volantom alebo pred obrazovkou – môže byť škodlivé. Analýza 13 štúdií sedenia a úrovní aktivity zistila, že tí, ktorí sedeli viac ako osem hodín denne bez fyzickej aktivity, mali riziko úmrtia podobné riziku úmrtia, ktoré predstavuje obezita a fajčenie. Na rozdiel od niektorých iných štúdií však táto analýza údajov od viac ako 1 milióna ľudí zistila, že 60 až 75 minút stredne intenzívnej fyzickej aktivity denne pôsobí proti dlhému sedeniu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.