A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorí umelci majú o 121% väčšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť bipolárnou poruchou a tiež aj to, koľko percent serotonínu v ľudskom tele sa nachádza v čreve.

 

,,Vedci testovali, či psy dokážu odhadnúť ľudské emócie iba pomocou čuchu. Po prvé, ľudskí dobrovoľníci sledovali videá navrhnuté tak, aby im spôsobili strach alebo šťastie alebo neutrálne emócie, následne tím zozbieral vzorky z ich potu. Ďalej vedci predstavili tieto vzorky  domácim psom a monitorovali správanie psov a srdcovú frekvenciu. Psi vystavení pachu strachu vykazovali viac známok stresu ako tí, ktorí boli vystavení šťastnému alebo neutrálnemu zápachu. Mali tiež vyšší srdcový tep a hľadali u svojich majiteľov väčšiu istotu a nadväzovali menší spoločenský kontakt s cudzími ľuďmi.“

,,Vieme, že technológia za tie roky prešla kus cesty. Podľa spoločnosti Google iba jedna akcia, ktorú na svojom vyhľadávači vykonal jeden používateľ, využíva výpočtový výkon celých vesmírnych misií Apollo.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.