Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý európsky štát vyrába biopalivo z mŕtvych králikov a tiež aj to, o koľko percent sa môžu zväčšiť ženské prsia, keď je žena sexuálne vzrušená.

 

,,Vedci z Kodanskej univerzity zistili, že u viac ako 1 milióna dánskych žien, ktoré používali hormonálnu antikoncepciu, bola častejšie diagnostikovaná depresia v porovnaní s ich rovesníčkami, ktoré hormonálnu antikoncepciu nepoužívali. Zvýšené riziko bolo zistené takmer pri všetkých druhoch hormonálnej antikoncepcie a najvyššie bolo u dospievajúcich dievčat.“

,,Na autizme bolo od samého začiatku niečo neobvyklé a nevysvetliteľné. Keď psychiater Leo Kanner vykonával niektoré z prvých štúdií, ktoré viedli k formálnej diagnostike syndrómu, všimol si na svojich testovaných osobách niečo zvláštne, chlapcov, ktorí vykazovali príznaky autizmu bolo päťkrát viac ako dievčat. Počiatočné Kannerovo pozorovanie bolo v priebehu rokov opakovane potvrdené vo výskume poruchy autistického spektra. Každý rok sa diagnostikuje autizmus štyri až päťkrát viac chlapcov ako u dievčat.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.