V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent času udržiavajú očný kontakt zamilovaní ľudia a tiež aj to, ako sa pokúsila žena z Brazílie zabiť svojho muža.

 

,,Dnes je zotročených viac ľudí ako kedykoľvek inokedy v histórii. Odborníci vypočítali, že zhruba 13 miliónov ľudí bolo zajatých a predaných ako otroci v období od 15. do 19. storočia. Podľa najnovších údajov, ktoré zverejnila Medzinárodná organizácia práce OSN (ILO) a Walk Free Foundation, dnes podľa odhadov žije 40,3 milióna ľudí, čo je viac ako trojnásobok oproti transatlantickému obchodu s otrokmi, v nejakej forme moderného otroctva.“

,,Oči však stále majú dôležitú úlohu pre tých, ktorí sú zamilovaní, aj po rokoch spoločného života. V ďalšej prelomovej štúdii o láske, často uvádzanej ako prvá svojho druhu na empirické meranie lásky, harvardský vedec Zick Rubin odhalil, že páry, ktoré boli spolu už niekoľko rokov a stále sa hlboko milovali, udržiavali pri rozhovore jeden s druhým priamy očný kontakt 75% času v porovnaní s priemerom, ktorý bol 30–60%.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.