A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina má v priemere jednu heavymetalovú skupinu na každých 2 000 obyvateľov a tiež aj to, z akej vzdialenosti dokážu psy vycítiť vôňu svojich domovov a majiteľov.

 

,,Nový výskum zistil, že psy sa pri návrate domov spoliehajú na známe vône a tieto vône ich môžu viesť dosť dlhú cestu. Psy sú schopné zdokonaliť sa v jednom špecifickom zápachu (známy človek, zviera, strom označený močením) a nasledovať ho na dlhé vzdialenosti. Pri návrate domov sa spoliehajú na prekrývajúce sa kruhy známych vôní, podobne ako sa my môžeme spoľahnúť na to, že aplikácie v mobilných telefónoch nás dokážu priviesť na konkrétne miesta.“

,,Pri leteckej havárii v roku 1968 prišla americká armáda o atómovú bombu na grónskom arktickom ľade. Nešlo však o ojedinelý prípad. Verí sa, že počas studenej vojny zmizlo až 50 jadrových bômb, a nie všetky sú v neobývaných oblastiach.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.