V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko väzňov úspešne utieklo z Osvienčimu a tiež aj to, kde bola nájdená baktéria, ktorá je odolná voči všetkým známym antibiotikám.

 

,,S počiatočnou cenou 1,46 milióna eur musíte byť na kúpu Bugatti Veyron poriadne bohatí. Ukazuje sa však, že tento údaj je pre väčšinu majiteľov tohto auta len kvapkou v mori, pretože podľa generálneho riaditeľa a prezidenta Bugatti/Bentley Wolfganga Durheimera má priemerný majiteľ celkom 84 ďalších automobilov, tri súkromné ​​lietadlá a jachtu. 84 znie ako obrovské číslo, ale nie je to nemožné, keď si spomeniete na zoznam majiteľov Veyronu, do ktorého patria ľudia ako sultán z Bruneja, ktorý má zbierku niekoľko tisíc automobilov.“

,,V roku 75 pred n. L. Sa 25-ročný Julius Caesar plavil po Egejskom mori, keď ho uniesli kilikijskí piráti. Podľa Plutarcha, keď piráti požiadali o výkupné 20 talentov striebra (približne 620 kg striebra), Caesar sa im vysmial do tváre. Podľa nich nevedeli, koho zajali, a požadoval, aby pýtali 50 (1550 kg striebra), pretože si myslel, že 20 talentov je málo.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.