A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko týždňov trvala najdlhšie zaznamenaná „opica“ na svete a tiež aj to, koľko druhov hmyzu žije v Amazonskom pralese.

 

,,Štokholm je postavený na celkom 14 ostrovoch. Každý z nich má svoju jedinečnosť, svoje vlastné rutiny a spôsoby. Na Skeppsholmen nájdete staviteľov drevených lodí a študentov umeleckej akadémie, Gamla Stan je známa svojimi keramikármi a predajcami suvenírov a na exkluzívnom Djurgårdene, nájdete majiteľov jácht.“

,,Výskumníčka z University of West England sa inšpirovala svojimi nočnými morami a náhodným stretnutím na prednáške, aby bližšie preskúmala dôvody, prečo máva nočné mory. Jej doktorandská štúdia sa zamerala na ohromujúci objav, že ženy trpia viac nočnými morami ako muži. Naopak muži mávajú častejšie erotické sny. Vedci však nevedia zistiť, či je to kvôli tomu, že muži častejšie premýšľajú o sexe a predstavujú si rôzne situácie, v ktorých je zahrnutá aj erotika.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.