Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá spoločnosť vlastní patent na technológiu, ktorá by televíznym divákom umožňovala ukončovať reklamy krikom a tiež aj to, koľko železa sa nachádza v priemernom ľudskom tele.

 

,,Hypervitaminóza A vzniká nadbytkom vitamínu, ktorý sa nachádza v pečeni ľadových medveďov, tuleňov a mrožov. Ovplyvňuje centrálny nervový systém a môže spôsobiť vypadávanie vlasov, extrémne odlupovanie pokožky, problémy s pečeňou, vracanie, rozmazané videnie a dokonca aj smrť. Pôvodné národy si toto nebezpečenstvo už dlho uvedomujú, rovnako ako prieskumníci, aj keď niektorí sa po zjedení pečene necítili o nič horšie.“

,,Vedci analyzovali sny ľudí a zistili, ktoré oblasti mozgu sa aktivovali, keď vo svojich snoch zažili strach. Zistili, že akonáhle sa jednotlivci prebudia, oblasti mozgu zodpovedné za ovládanie emócií reagujú na situácie vyvolávajúce strach oveľa efektívnejšie. Tieto výsledky ukazujú, že strašidelné sny nám pomáhajú lepšie reagovať na desivé situácie v našom živote.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.