A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá činnosť môže účinne znížiť stres, úzkosť a depresiu a tiež aj to, aké vzorce v mozgovej aktivite prejavujú deti, ktoré sú vystavené rodinnému násiliu.

 

,,Švédsky muž zatknutý pre obvinenia z neoprávneného držania jadrového materiálu po tom, ako sa pokúsil rozdeliť atómy v jeho kuchyni, tvrdil, že to robil len ako hobby. Richard Handl povedal, že mal vo svojom byte v južnom Švédsku rádioaktívne prvky rádium, americium a urán.“

,,Domáce zvieratá, obzvlášť psy a mačky, môžu zmierniť stres, úzkosť a depresiu, zmierniť samotu, povzbudiť k pohybu a hravosti a dokonca zlepšiť vaše kardiovaskulárne zdravie. Starostlivosť o zviera môže deťom pomôcť vyrásť bezpečnejšie a aktívnejšie. Domáce zvieratá poskytujú cennú spoločnosť aj starším ľuďom. Čo je však najdôležitejšie, domáce zviera môže vášmu životu priniesť skutočnú radosť a bezpodmienečnú lásku.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.